Praktické informace

Často kladené dotazy

Co tu nenajdete, ptejte se, prosím. Váš klid a jasnost jsou před vision questem důležité.

Co si mám vzít s sebou?

Předem dostanete seznam věcí, které si s sebou potřebujete vzít. Některé uvedu zde:
zimní spacák, velmi teplé oblečení, stan a karimatku, čelovku, pevnou obuv, vlastní nádobí, ekologicky odbouratelný sprchový gel/mýdlo/šampon…

Jak se mám připravit?

Příprava je především mentální. Ale i fyzická. Doporučuji jednodenní půsty. Podrobnější informace dostanete předem.

Je vision quest vhodný i pro ženy?

Ano, zcela určitě. Vision quest není kurz přežití. Je to o rozjímání, hledání, čekání, bytí. V roli asistenta jsem byl svědkem vision questu 15 žen různého věku, které jím prošly obohacené a posílené do další životní etapy. Upřímně, neviděl jsem zásadní rozdíl mezi muži a ženami v tom, jak si s procesem hledání vize poradili. Všichni mají stejné obavy a všichni je překonají. Jsou jen v hlavě a na nejsou na ně potřeba extra svaly.

Jakou mohu očekávat stravu? Mám specifickou dietu.

Tradičně se stravujeme vegansky/vegetariánsky, z vícero důvodů: taková strava vyhovuje de facto všem, je více než vhodná před půstem a po něm, umožňuje detoxikaci organismu, nezpůsobuje ospalost… Přesto je důležité, abyste mi nahlásili vaše osobní stravovací potřeby. Naše kuchařka vám ráda vyjde vstříc.

Jaká jsou opatření proti šíření covid-19?

Vision quest je snadné vést způsobem, při kterém jsou dodržována základní pravidla, jako jsou 2 m distanc, desinfekce apod. Pokud rozhodnutí vlády znemožní vést skupinovou akci v daném termínu, budu vás o tom informovat.

Co je na vision questu zakázané?

Zakázaný je alkohol a drogy.
Jediné povolené povzbuzující látky jsou kofein, nikotin a cukr.

Potkám nebezpečná zvířata?

Nejspíše ne. V našich představách jsou některá zvířata nebezpečnější, než tomu tak ve skutečnosti je. Nicméně dostanete instrukce, jak se při setkání se zvířaty chovat, jak předejít setkání s predátory, ale také jak respektovat domov všech zvířat, tedy i těch pro člověka naprosto neškodných. Největší (doslova) potenciální riziko je medvěd. Snad vás uklidní tento návod.

Co když mi žádná vize nepřijde?

Půjdeme jí naproti. Velmi pevně věřím, že se vám během vision questu obraz vašeho života přeskládá dostatečně výrazně na to, abyste se pak domů vraceli s vizí, jak dál. Někdy se to vyjasní až předposlední den vision questu.

Je vision quest vhodný pro páry?

Ano! Páry si na vision quest chodí nejen pro svou individuální vizi, ale i pro vizi pro jejich vzájemný vztah.

Co když jsem v životě nebyl/a v přírodě sám a/nebo přes noc?

Tak to bude poprvé! 🙂
Lidé se poprvé bojí obvykle ze dvou důvodů: tma a zvěř. První ráno tzv. “sóla” zjistí, že je vše v pořádku. Z vision questu odchází s poznáním, že příroda je bezpečnější než město.

Dokdy se mám přihlásit?

Doporučuji alespoň 6 týdnů před vision questem. Budeme mít online setkání, kde si řekneme více. Čím později se přihlásíte, tím intenzivnější bude muset být vaše příprava. Ta spočívá v tom, že potřebujete čas pro sebe, pro rozjímání nad danými otázkami, pro materiální přípravu, pro vyzkoušení krátkého půstu. 

Proč tento quest není tradiční indiánský?

Na začátku objevování Severní Ameriky v ní žilo 15-20 milionů lidí, kteří žili ve dvou stovkách různých národů, s různými jazyky, tradicemi a kulturními zvyky. Při takové různorodosti nelze říct, že by existoval jeden vision quest “podle indiánů”.
Co je však důležitější je otázka:”K čemu by nám takový vision quest byl uprostřed Evropy ve 21. století?” Bez znalosti indiánských kultur by nám byl cizí. Naše vize však musí promlouvat k nám, naším jazykem, naším způsobem, s našimi zvyklostmi a způsoby vnímání.